Okul ve iş

İlk başlarda okulu sevmezdim, sanırım öğretmenimi de sevmiyordum. Annemin anlattığına göre yıllar boyunca her sabah kalkınca: "Bugün okula gitmesem olmaz mı?" diye sorarmışım. Tabii annem de beni zorla okula gönderirmiş...

Beşinci sınıfa İSTEK Vakfı'nda devam ettim. Orta hazırlığa da aynı okulun orta okul kısmına gittim. Annem halen daha bu süre içinde hiç okula gitmemezlik yapmadığımdan bahseder ve nedenini çözemediğini söyler. Bunu ilk defa buradan açıklıyorum: Çünkü ben o sıralar hayatımın ilk aşkını yaşıyordum ve sevdiğim kızla -ZEYNEP BİLGİN- her gün serviste yan yana oturup, aynı sınıfta, aynı havayı teneffüz etmek için can atıyordum.

Orta okulu bitirince Balıkesir'e taşındık. Balıkesir lisesinde okudum ve şaşırtıcı bir şekilde başarılı oldum.

Sonra KTÜ Makina'yı kazanıp; Trabzon'a gittim. 4 yıl sonra okulu bitirdim.

Çalışmaya başladım. Askerlik için Ankara'ya geldim. Bu arada ingilizce kursuna devam ettim.

Ankarada çalışmaya başladım ve devam ediyorum.

Çelik ve alüminyum yapı, kaynaklı imalat, demiryolu araçları, akreditasyon standartları, yönetim sistemleri gibi bir çok alanda danışmanlık, eğitim, denetim, belgelendirme faaliyetleri için...

EN 1090, ISO 3834, EN 15085...

EN 1090, ISO 3834, EN 15085 ve ilgli standartlarda bakanlık ve kamu kuruluşları personelleri eğitimlerinden, Türkak belgelendirme denetimleri, belgelendirme kuruluşları ve onaylanmış kuruluşlara danışmanlık ve eğitim, ürün ve sistem belgelendirme denetimleri, imalatçı firmalara eğitim ve danışnamlık, bireysel ve kurumsal eğitimlere kadar tüm seviyelerde alanında en tecrübeli ve bilgili hizmet.

DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

Çelik ve alüminyum yapı uygulamaları (EN 1090), kaynaklı imalat (ISO 3834), demiryolu araçları (EN 15085), kaynak mühendisliği uygulamaları (IWE/EWE, PQR, WPS, WPQ...), yönetim sistemleri (ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, ISO 19011, 31000...), akreditasyon (ISO 17020, ISO 17024, ISO 17065...) gibi üretim sektörünün ihtiyacı olan tüm konularda eğitim ve danışmanlık hizmetleri ile gerekli yönlendirme çalışmaları.

İLKER ERGÜN

Makina ve Kaynak Mühendisi olan İlker Ergün, 2002 yılından beri sektörün öncü kuruluşlarında üretim va kalite departmanlarında görev yapmıştır. 2014 yılında bir onaylanmış kuruluşta komite üyeliği olarak başlayan bireysel hizmetlerine zamanla yenilerini ekleyerek birçok kamu ve özel kuruluş ile derneğe ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunmuştur. Halen bu alanlarda danışmanlık, eğitim, denetim faaliyetlerine devam etmektedir.